Plastika víček – korekce horních očních víček

Plastická operace horních očních víček patří mezi nejčastější kosmetické operace. Podstupují ji především ženy od 40. roku života, ale není výjimkou, že operujeme ženu mladší nebo i muže. Jedná se o plastickou operaci relativně jednoduchou, jejíž výsledek má pro omlazení obličeje zásadní dopad. Plastika horních víček dokáže ženu omladit a zejména projasnit její vzhled a pohled.

Indikace k plastice horních víček

Jakmile žena cítí, že na jejich víčkách je přebytek kůže nebo jsou příliš těžká, můžete to být signálem k návštěvě plastického chirurga, který posoudí, jestli je vhodná doba k operaci. Stává se, že nás navštěvují klientky s takovým nadbytkem kůže přepadávajícím přes zorničku oka, že mají klientky omezené zorné pole. V takovém případě je možné plastiku horních víček provést ze zdravotní indikace po schválení příslušným revizním lékaře. Nejčastějším žadatelem o korekci horních víček jsou ženy kolem 45. roku věku, které mají jak nadbytek kožní, tak i tzv. tukové váčky, které se vyklenují ven. Odstranění těchto tukových váčků je rovněž během operace víček možné.

Kontraindikace k operaci horních víček

Během korekce horních víček může dojít k zatečení krve do spojivkového vaku oka, což by u citlivých jedinců mohlo vést velkému zánětu a ohrožení vizu. Proto se operace horních víček velmi zvažuje u osob s provedenou operací na očním bulbu a následným syndromem suchého oka. Rovněž pacienti, kteří užívají dlouhodobě léky proti srážení krve, musí být k operaci předem připraveni.

Operace horních víček

Vlastní operace se většinou provádí na chirurgickém sále v místním umrtvení. Celý výkon trvá přibližně 45 minut. Po přípravě klienta se provede přesné zakreslení a naplánování řezů. Následně se víčka umrtví místním anestetikem. Po odříznutí nadbytečné kůže víčka chirurg zhodnotí, zda-li je vhodné odstranit i část svalu, aby vzhled po operaci byl co nejlepší. Dále, pokud je to indikováno, se odstraňuje tukový váček. Pokud je vše bez komplikací, plastický chirurg ránu na víčku zašije a obdobně pokračuje na druhé straně.

Pooperační péče po plastice horních víček

Po korekci horních víček nejsou žádná zásadní omezení. Klient odchází z kliniky se zalepenými víčky a pokud náplasti vydrží, nemusí si je ani měnit. Pokud dojde k prokrvácení nebo se náplasti odlepí, klienta vybavujeme náhradním krytím, kterým si ránu přelepí. Po operaci doporučujeme chlazení pomocí pytlíků černého čaje. Ty je dobré si předem připravit, vyluhovat a dát do chladničky ( ne do mrazničky ). Po příchodu domů si lehnout do zvýšené polohy a přiložit pytlíky na oči. Chlazení je vhodné provádět jeden, max. 2 dny.

 

 

 

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz