STŘEDNÍ MODELACE PRSOU

( Vertikální modelace nebo také modelace s krátkou jizvou )

Velmi žádaná technika, která je vhodná na pokles prsů středního rozsahu nebo na stranové srovnání prsů při výraznější asymetrii. Po operaci vzniká jizva kolem dvorce a od dvorce dolů. Existuje několik technik jak to udělat „vevnitř“, aby výsledek byl co nejlepší. Žádná metoda však není univerzální. Proto na naší klinice používáme operace šité na míru právě pro Vaše poprsí. Každá z vás má jinak prs pokleslý, každá z vás má jinou pozici bradavek. Nelze použít jednu šablonu na všechny a snažíme se o maximální individualizaci, protože jen tak dosáhneme výsledku podle Vašeho přání.

Předem je však nutné upozornit na několik specifik této metody. Modelace, a to v žádné ze svých variant, neumí dodat objem. Proto neočekávejte větší prsy. Modelace umí „jen“ to co máte posunout tam, kde to bylo před léty. A vůbec nejtěžší je pak vyplnit horní část
prsu - dekolt, což se nedaří žádné vertikální modelaci. Pokud chcete mít tuto oblast taky plnou, pak je vhodné sáhnout po modelaci s implantátem nebo v druhé době doplnit objem pomocí lipotransferu, čili doplnění objemu pomocí vlastního tuku.

Aby se vzdálenost mezi prsním dvorcem a podprsní rýhou co nejvíce zkrátila, snažíme se u vertikální modelace „nařasit“ jizvu. Z toho pramení delší hojení a někdy delší dobu nevzhledná jizva od prsního dvorce do podprsní rýhy. Z tohoto důvodu je často vhodnější udělat krátkou jizvu pod prsem a tím se vyvarovat nehezké jizvě u vertikální mastopexe.

 

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz