Augmentace prsou

zvětšení prsou silikonovým implantátem

 

Co je augmentace prsou

Slovo augmentace znamená zlepšení nebo zvětšení. Pokud hovoříme o augmentaci prsou, pak se většinou myslí zvětšení pomocí silikonových implantátů. V dnešní době ale existují i jiné metody, které dokáží zvětšit ženské poprsí. Patří k nim zejména tzv. auto-augmentace, při které se prsy zvětšují vlastním tukem. O této metodě se dočtete ve zvláštní kapitole – autoaugmentace. Na této straně se budeme věnovat klasické technice pomocí silikonových implantátů, která je metodou nejčastější.

Indikace augmentace prsou – zvětšení prsou

Ke zvětšení prsou většinou přistupují ženy, které nejsou spokojeny s velikostí svého poprsí. Druhou skupinou jsou pak ženy, jejichž poprsí věkem pokleslo a ačkoliv jsou s velikostí spokojeny, nepřejí si operaci typu modelace, která přináší více jizev a rozhodnou  se raději pro podporu svých prsou pomocí silikonových implantátů, které jim pomůžou prsy opět omladit. Poslední skupinou jsou ženy, které nejčastěji z onkologického důvodu o část nebo celý prs přišly a chtějí ztracený objem doplnit.

Pooperační péče po augmentaci

Po operaci je klient neustále pod dozorem ošetřujícího personálu až do stabilizace stavu. Dobré je se co nejdříve pokusit vstát a začít se pohybovat. Tím předcházíme riziku vzniku embolie. Nebojte se požádat o léky na ztišení bolesti.

V následující dnech budou probíhat pravidelné převazy. Propuštění z nemocnice při bezproblémovém průběhu je možné i následující den po operaci. Doporučujeme však vydržet 1-3 dny v nemocnici. Jakmile množství tekutiny v sacích drénech klesne, drény budou odstraněny. Pro rány po augmentaci platí zásady péče jako u každé jiné rány. Udržovat je v čistotě a ošetřovat sterilním krytím. U většiny operací jsou stehy vstřebatelné a není je nutné odstraňovat.

Je velmi vhodné nosit kompresivní prádlo. První týden dodržujte klidový režim na lůžku.

 

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz