WATER JET LIPOSUKCE – VODNÍ LIPOSUKCE

Liposukce je zákrok, jehož účelem je formování postavy. Během liposukce je podkožní tuk uložený v určité části těla speciální kanylou odsáván z těla pryč pomocí podtlaku. Kanyla je hadicí spojena se sběrnou nádobou na tuk a napojena na přístroj, který vytváří podtlak. Tuková tkáň je rozrušována pronikající kanylou a podtlakem je vtahována od otvorů kanyly, které vtažený tuk dále rozruší a podtlak tento tuk nasaje do sběrné nádoby. Rozrušování tuku může být dále podpořeno různými metodami jako jsou vibrace, ultrazvuk, laser, radiofrekvenční vlna, vysokotlakový vodní paprsek apod.

Liposukce se nejčastěji provádí v lokální anestezii bez nutnosti narkózy a hospitalizace. Přeje-li si pacient ošetřit více partií těla zároveň, poté liposukce probíhá v celkové narkóze.

 

Water Jet liposukce je velmi moderní a inovativní metoda v oblasti odsávání tuku, která čerpá ze zkušeností obecné chirurgie. Vodní liposukce pracuje s tenkým vodním paprskem pod tlakem. Odsávaná plocha je v lokální (tumescentní) nebo v celkové anestézii rozrušována sondou, která obsahuje jak irigační tak i odsávací kanylu. V jedné době je tedy kanylou s roztokem pod tlakem tuková tkáň rozrušována, současně je tato tkáň odsávací kanylou odsávaná. Tukové buňky jsou během této metody méně poškozovány, spíše dochází k jejich uvolňování z vazivové sítě. Výhodou tohoto typu liposukce je také to, že před zákrokem nemusí být do podkoží aplikováno tak velké množství tumescentního roztoku, jako i jiných druhů liposukce, tudíž je výsledek zákroku viditelný již při samotném zákroku. Toto může zároveň pomoci předejít vzniku nerovností a asymetrického odsátí tukové tkáně.
Tento typ liposukce je šetrný k tělu pacientů a zároveň umožňuje spolehlivý odhad konečného výsledku již během zákroku.

Vodní liposukce se využívá při odsávání tukové tkáně z:

- brady
- paží
- břicha
- boků
- stehen
- hýždí


Výhody vodní liposukce oproti klasickým liposukčním metodám:

- přesnější, šetrnější a méně riziková metoda
- vodní liposukce je využitelná na všech oblastech lidského těla
- šetrnější k cévám a nervům
- je možno odsát větší množství tukové tkáně
- otoky těla při odsávání jsou menší
- díky své šetrnnosti je tato metoda využívána k odběru tukové tkáně pro zvětšení prsou vlastním tukem

 

 

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz