Plastika víček – korekce dolních očních víček

Plastická operace dolních očních víček je náročnější než horních víček a vyplatí se ji svěřit plastickému chirurgovi. Stejně jako u víček horních patří i korekce dolních očních víček mezi častější kosmetické operace. Podstupují ji rovněž zejména zralé ženy, ale není výjimkou, že operujeme ženu mladší nebo i muže. Výsledkem operace dolních víček by mělo být odstranění podočních tukových vaků a maximální redukce vrásek. Plastická operace dolních víček dokáže ženu omladit, vrátit ji svěží pohled a zbavit ji vrásek.

Indikace k plastice dolních víček

Neexistuje jedna univerzální technika na korekci dolních víček. Každý klient musí mít individuální přístup, jelikož výsledný nejlepší efekt operace víček závisí zejména na použité technice korekce. Nejčastější indikací k operaci jsou tzv. pytle pod očima, které vytvářejí dojem únavy. Pro korekci pouze těchto pytlů je ideální tzv.transkonjunktivální metoda, kdy se vůbec nedělá kožní řez a celá operace se provádí přes spojivku. Pokud klientce vadí zejména vrásky, pak je nutná redukce kožní doplněná o vypnutí kůže dolního víčka. Když při konzultaci zjistíme ochablý nebo naopak nepřiměřeně napjatý oční sval, je pro nejlepší výsledek nutný výkon na tomto svalu. Při konzultaci s plastickým chirurgem se neváhejte zeptat, proč chce použít právě danou metodu.

Kontraindikace k operaci dolních víček

Během korekce dolních víček dochází pravidelně k zatečení krve do spojivkového vaku oka, což by u citlivých jedinců mohlo vést velkému zánětu a ohrožení vizu. Proto se operace dolních víček velmi zvažuje u osob s provedenou operací na očním bulbu a následným syndromem suchého oka. Rovněž pacienti, kteří užívají dlouhodobě léky proti srážení krve, musí být k operaci předem připraveni.

Operace dolních víček

Vlastní operace dolních víček se provádí na chirurgickém sále buď v celkové narkóze nebo  v místním umrtvení. Volba typu umrtvení je jednak na plastickém chirurgovi, jednak na typu zákroku. Ve své praxi se neodvažuji provádět transkonjunktivální výkony na dolním víčku v místním umrtvení. Celý výkon trvá zhruba 60 minut. Po přípravě klienta se provede přesné zakreslení a naplánování řezů. Následně se víčka umrtví místním anestetikem a další postup je opět závislý na předoperační domluvě.

Pooperační péče po plastice dolních víček

Korekce dolních víček není na pooperační péči těžká. Klient odchází z kliniky se zalepenými víčky a pokud náplasti vydrží přilepené, nemusí si je měnit. Mnohdy je výhodnější ani spadlé náplasti znovu nepřilepovat a spíše použít je oční mast na vytvoření filmu nad ranou. Po operaci doporučujeme chlazení pomocí pytlíků černého čaje. Ty je dobré si předem připravit, vyluhovat a dát do chladničky ( ne do mrazničky ). Po příchodu domů si lehnout a přiložit pytlíky na oči. Chlazení je vhodné provádět jeden, max. 2 dny.

 

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz