Zákroky v místním umrtvení:

Laser-asistovaná uvulopalatoplastika

Laser-asistovaná uvulopalatoplastika (LAUP) je zkrácení čípku a měkkého patra a redukce zadních patrových oblouků pomocí laseru.
Trvání: 20 minut + 30 až 60 minut pozorování

Radiofrekvenční uvulopalatoplastika

Radiofrekvenční uvulopalatoplastika je modernější a šetrnější (tedy doprovázena menší bolestivostí) metoda, při které se za použití radiofrekvenční sondy kromě zkrácení čípku, měkkého patra a zmenšení zadních patrových oblouků zavede radiofrekvenční sonda několika vpichy do měkkého patra, aby se zpevnilo a při dýchání v noci nevibrovalo.
Trvání: 20 minut + 30 až 60 minut pozorování

Zákroky v celkové anestezii:

Radiofrekvenční uvulopalatoplastika a redukce kořene jazyka

Tato metoda kombinuje výše uvedený výkon se zavedením radiofrekvenční sondy nejen do měkkého patra, ale i do kořene jazyka. Tento následně méně vibruje a nedochází k jeho vpadávání do dýchacích cest. Tento zákrok se provádí v celkové anestezii v rámci jednodenní chirurgie.
Trvání výkonu: 20 až 30 minut + 4 až 6 hodinové sledování

Septoplastika

Septoplastika je zákrok, při kterém se bez jakékoli jizvy v obličeji provede narovnání vybočené nosní přepážky. Indikací jsou funkční poruchy nosní průchodnosti a ne estetické nedokonalosti zevního nosu.
Trvání: 45 až 60minut + 4 až 6 hodinové sledování

Sleep airway endoscopy (endoskopie ve spánku) se provádí u malého procenta pacientů, u kterých při ambulantní endoskopii není zjevné „epicentrum chrápání“. Pacienti jsou proto uvedeni do krátké (asi 5 minutové) inhalační anestezie (šetrné uspání bez nutnosti intubace), která věrně simuluje typickou relaxaci s následnou vibrací tkání během přirozeného spánku. Tyto vibrující tkáně vyvolávající chrápání jsou přesně identifikovány endoskopem šetrně zavedeným přes nos. Na základě tohoto diagnostického zákroku budete doporučeni k zákroku, který bude rozsahem individuálně odpovídat Vaší potřebě.
Trvání výkonu: 10-15 minut + 4 až 6 hodinové sledování

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz