MODELACE PRSOU VLASTNÍM TUKEM

Velmi moderní a žádanou technikou jak si lehce pozměnit a navrátit původní tvar prsů je lipotransfer, čili přenesení vlastního tuku, který dodá objem tam, kde jste ho ztratila. Důležité je mít dostatek tuku. Ale většina z vás ho skutečně nemá. V této fázi konzultace se nejvíce divíte a ukazujete svoje břicho, které je přece plné špíčku. Většinou to není pravda a na břiše máte jen faldík, který by stěží stačil na jeden prs. Přenos tuku je trochu magie s vlastním tělem. My předpokládáme, že z Vás požadované množství tuku odsajeme a chtěli bychom ho nejmíň 500ml. 500ml čistého tuku, to znamená Vám odsát alespoň 750ml lipoaspirátu (zhruba 3 čtvrtky másla). Položte si 3 másla na břicho a upřímně ohodnoťte, jestli tam jsou nebo ne. Jestli bychom nemuseli šáhnout i někam jinam, třeba na boky. Tím se nám rozsah liposukce trošku zvětšuje. Jen liposukce břicha a liposukce boků stojí přes 30000Kč a tím jsme se ještě nedostali k vlastnímu lipotransferu, přenosu tuku. A navíc, pokud se tuk odebírá z více oblastí, pak je třeba celková narkóza, která výkon rovněž prodražuje.

Nám se nejvíce zamlouvá metoda BEUALI, která kombinuje šetrnou liposukci pomocí vodního paprsku právě s aplikací vlastního tuku kamkoliv na těle. Celý výkon při dobré indikaci lze provést v místním umrtvení a trvá přibližně 2 hodiny. Při nutnosti odběru tuku z více lokalit je vhodnější umrtvení celkové.

Pokud do každého prsu aplikujeme například 250ml tuku, tak předpokládáme, že by tam alespoň 175ml mohlo zůstat. Průměrný silikonový implantát, který na naší klinice dáváme má objem trošku přes 300ml. Podle světových statistik, se dokonce požadovaný objem za posledních deset let zvýšil o 100ml a v současné době jsme na průměru kolem 400ml u silikoných implantátů. Tím chceme říct, že pokud si prsy zvětšíte o 200ml, tak to na nich bude poznat je nepatrně. Metoda přenosu tuku je proto jen pro přísně indikované pacientky, které netouží po objemu ale právě jen po modelaci a osvěžení svého dekoltu. Obzvlášť je to přínosné, pokud máte bříško,boky nebo stehna, které by potřebovaly odsát. A naopak, pokud máte někde tuk k odsátí, tak proč toho nevyužít a nedát si ho do prsů. Tím si nezavíráte cestu k eventuální augmentaci pomocí silikonových implantátů. Naopak, při zvětšení prsů budete potřebovat menší implantát a s tím souvisí menší riziko komplikací, méně patrné obrysy implantátu, prostě hezčí výsledek.

 

Sjednejte si konzultaci Zašlete nám dotaz